Santa RSU SKMK absolvēja 2020. gadā, iegūstot kvalifikāciju ārsta palīgs. Ir gūta pieredze strādājot Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā, bet šobrīd Santa strādā ģimenes ārsta praksē.
Santa stāsta:
To, ka vēlos strādāt medicīnā, sapratu vēl mācoties pamatskolā. Vienmēr biju gribējusi strādāt tieši NMPD, tāpēc apmeklējot dažādus informatīvos pasākums, piemēram, ēnu dienu un atvērto durvju dienas, pirmo reizi arī uzzināju par tādu profesiju kā ārsta palīgs. Tā kā NMPD ar medmāsas izglītību iespēja strādā nav, tad mans vienīgais un ilgi lolotais sapnis bija kļūt par ārsta palīgu.
Kad sāku mācīties pirmajā kursā, man šķita, ka anatomija un fizioloģija ir pats grūtākais. Tas, manuprāt, arī ir tas, ko parasti dzirdam no apkārt esošajiem, ka medicīnā paši smagākie ir tieši pirmie gadi. Tomēr līdz 3. kursa beigām mans viedoklis par šo mainījās un gribētos apgalvot, ka anatomija, fizioloģija un visi pārejie pamatpriekšmeti ir vieglākais laiks studiju procesā. Tie ir paši pamati visam pārējam studiju procesam, lai saprastu cilvēku un tā funkcijas kopumā. Ar tālākajām zināšanām ir kā būvēt māju - bez pamatiem to uzcelt nevarēs.
Lielākais klupšanas akmens studiju laikā laikam ir farmakoloģija, jo tas ir vienīgais priekšmets, kur ir vislielākais apgūstamo vielu apjoms. Visvieglāk bija apgūt tādus priekšmetus kā, psiholoģija, ētika u.c.
Gribētos teikt, ka mācības RSU SKMK pašas par sevi bija liels piedzīvojums, labā nozīmē. Bija brīži, kad likās grūti tikt galā ar uzdotajiem koledžas darbiem, pārāk plašo informāciju un citiem pienākumiem. Tomēr tagad, atskatoties uz šiem trīs gadiem, es varu teikt, ka tie bija mani labākie dzīves trīs gadi.
Vēl nesen ar koledžas laika kursa biedreni apspriedām labākās atmiņas, kas piedzīvotas RSU SKMK un, tad arī nospriedām, cik ļoti tomēr pietrūkst šis laiks, kad varējām satikt visus kursa biedrus, piedalīties koledžas rīkotajos pasākumos un satikt pasniedzējus.No koledžas pasniedzēju puses bija jūtams ļoti liels atbalsts un pretim nākšana, ko es ļoti novērtēju. Pat brīžos, kad bija grūtāk kaut ko apgūt, nekad nebija sajūta, ka es tajā esmu viena. Visapkārt bija zinoši cilvēki, kas mācēja atrast īstos vārdus, lai parādītu, ka viss ir izdarāms.
Ļoti novērtēju, ka man bija iespēju doties ERASMUS apmaiņas braucienā uz Franciju, palīdzēt dažādos koledžas darbiņos un līdzdarboties pasākumos.
Šobrīd strādāju ģimenes ārsta praksē par ārsta palīgu. Šajā darba vietā esmu vien kādu pus gadu. Līdz tam, jau studiju laikā, biju sākusi strādāt NMPD, tolaik vēl kā medicīnas asistents. Kopā ātrajos nostrādāju 3 gadus. Ļoti novērtēju, ka man bija iespēja tur strādāt. Ieguvu ļoti labu pieredzi, kas noderēs visai turpmākajai dzīvei, tomēr pēc trīs nostrādātiem gadiem gribēju izmēģināt savas zināšanas arī citā darba vietā, kur pienākumi ļoti atšķirās.
Šobrīd manos darba pienākumos ir veikt pacientu pierakstu pie ģimenes ārsta, sniegt atbildes uz pacientu jautājumiem, izrakstīt elektroniskās receptes medikamentiem, rakstīt nosūtījumus uz dažādiem izmeklējumiem un pie speciālistiem. Bieži vien ir jāveic kardiogrammas, jāliek sistēmas, jānosaka pacienta vitālie radītāji un citas medicīniskās manipulācijas.
Kopumā tas no manis prasa prasmes izvērtēt situāciju, kad pacientam ir nepieciešams steidzamā kārtā nonākt pie ģimenes ārsta un kuri gadījumi varbūt var pagaidīt.
Vislielāko gandarījumu darbā es gūstu tad, ja manas pūles un ieguldītais laiks, komunicējot ar pacientiem un viņu tuviniekiem, kā arī atbildot uz jautājumiem, vainagojas ar panākumiem.