NordPlus pieredzes stāsti

NordPlus pieredzes stāsti

Liāna Zavicka

My practice exchange was in the Grinsted hospital in Denmark from 13/05 till 24/05. It was in neurorehabilitation ward. The nurses were very kind, knowledgeable, understanding. My duties were the same like hospital nurses. It was a full care of patient (washing, help with feeding, medicine release...) I was watching how is working physiotherapist, ergotherapist, speech therapist. It's unbelievable that in so short time the patients health can be improved. Overall my experience of the exchange is amazing. I like the system of patient care in Denmark, I like how the nurses are working, it′s with a respect for patient. I improved my english knowledge too and a little bit swedish. I would like to go to practice exchange next time.

Nosūtošā augstskola – RSU Sarkanā Krusta Medicīnas Koledža
Mobilitātes valsts – Dānija, Grindsteda
Māsas prakse, periods - 2 nedēļasMāra Valce Vasiļjeva un Lauma Bērente

Mēs, RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžas “Māszinību“ studiju programmas II kursa studentes – Māra Valce Vasiļjeva un Lauma Bērente, izmantojām prakses apmaiņas programmas “NordPlus” piedāvāto iespēju doties uz kādu no Skandināvijas valstīm. Dažādu sakritību rezultātā devāmies uz Dāniju.

Dānijas pilsētā Grindstedā bijām no 19. novembra līdz 30. novembrim. Mūs sirsnīgi uzņēma “Grindsted Sygehus” slimnīcas Neirorehabilitācijas nodaļā. Šo prakses vietu pašas neizvēlējāmies, bet esam ļoti pateicīgas par doto iespēju.

Slimnīcā mums bija iespēja strādāt un mācīties kopā ar Neirorehabilitācijas nodaļas medicīnas personālu: sociālajiem asistentiem, māsām, fizioterapeitiem, ergoterapeitiem un rehabilitogiem. Neirorehabilitācijas nodaļā uzturas pacienti pēc dažādām saslimšanām – insultiem, infarktiem, galvas traumām, u.c., pēc kurām valsts nodrošina apmaksātu rehabilitācijas procesu. Katram pacientam tiek izstrādāta individuāla, īpaši viņam piemērota rehabilitācijas programma, kuras sastādīšanā piedalās visi nodaļas medicīnas darbinieki, kā arī pats pacients un viņa tuvinieki. Programma tiek veidota tā, lai laika posmā, kuru pacienti pavada šajā nodaļā (parasti 3 - 4 nedēļas), viņi spētu kvalitatīvi apgūt prasmes sevi aprūpēt, kā arī iespēju robežās reducēt slimības radītās sekas.

Kopumā mūsu braucienu vērtējam pozitīvi, jo bija iespēja iepazīties ar jauniem cilvēkiem, redzēt un mācīties daudz ko jaunu. Ieguvām arī patīkamas emocijas no Dānijas kolēģu puses, kuri mūs laipni uzņēma savā kolektīvā. Mums bija iespēja doties ekskursijā, lai apskatītu tuvākajā apkārtnē esošās pilsētiņas, kā arī daudz ko citu. Noteikti iesakām arī citiem izmēģināt šo iespēju doties pieredzes apmaiņā uz citām valstīm!

Nosūtošā augstskola – RSU Sarkanā Krusta Medicīnas Koledža
Mobilitātes valsts – Dānija, Grindsteda
Māsas prakse, periods - 2 nedēļas