No 9. līdz 11. martam RSU SKMK Projektu koordinatore Irīna Rudenko piedalījās partneriestādes Thomas More (Beļģija) starptautiskajās dienās. Šogad partneru ikgadējais pasākums tika organizēts virtuāli, Wonder un MS Teams platformās, un tā galvenā tēma bija “Intrapreneurship – Innovate within the organisation”, ko varētu tulkot kā “Iekšējā uzņēmējdarbība – inovācija organizācijas ietvaros”. Intrapreneurship ir neoloģisms, ar kuru apzīmē sistēmu, kas ļauj darbiniekam rīkoties kā uzņēmējam lielas organizācijas ietvaros. Šādam darbiniekam piemīt pašmotivācija, proaktivitāte un spēja uzņemties iniciatīvu novatorisku ideju īstenošanā.
- 1. diena
- 2. diena
- 3. diena
Starptautiskās dienas atklāja Google Belgium Reģionālais direktors Thierry Geerts, izceļot izglītības procesu digitalizācijas pozitīvo ieteikmi uz izglītības pieejamību lielākam cilvēku skaitam un radošas domāšanas un jaunu prasmju attīstību visiem mācību procesā iesaistītajiem. Pēc pārtraukuma dalībnieki tika sadalīti vairākās grupās, kurās dalījās savas izglītības iestādes pieredzē mācību procesa organizēšanā virtuālajā vidē un diskutēja par digitālizācijas ieguvumiem un izaicinājumiem. Es piedalījos tematiskas gurpas Collaborative Online International Learning Courses sarunā un iepazīstināju kolēģus ar Koledžas panākumiem mācību procesa pārcelšanā virtuālajā vidē, īpaši izceļot nesen rīkotās telesimulācijas ar ārzemju partneriem.
Dienas ieguvums (un arī izaicinājums): jaunas platformas (Wonder) apgūšana.
Abas šīs dienas sesijas, kurās piedalījos kopā ar citiem Erasmus+ koordinatoriem, bija veltītas starptautiskajai sadarbībai. 1. sesijas laikā man bija iespēja iepazīties ar kolēģiem no citām valstīm un virtuāli apciemot viņu izglītības iestādes, kā arī pastāstīt par mūsu Koledžu, studiju programmām un starptautisko sadarbību. 2. sesija bija veltīta labās prakses piemēru apmaiņai un diskusijai par nākotnes internacionalizāciju (Learning from each other, sharing good practices: internationalisation of the future, internationalisation anno 2030). Diskusijas laikā tika apspriestas tādas tēmas, kā fiziskā un virtuālā mobilitāte, tiešsaistes mācību kursi, personāla apmaiņa jaunā līmenī un internacionalizācija pandēmijas pastākļos. Viena no diskusijas atziņām: virtuālā mobilitāte ir labs pagaidu variants, tomēr fizisko (it sevišķi, studējošo) mobilitāti ar to nav iespējams aizstāt.
Dienas ieguvumi: profesionāla un jēgpilna diskusija par internacionalizāciju un starptautisko sadarbību pandēmijas apstākļos, jauni kontakti un potenciālās sadarbības iespēju apspriešana.
Rīta sesijas laikā Starptautisko dienu dalībnieki prezentēja studentiem savas valstis un izglītības iestādes, stāstot par studiju programmām un prakses iespējām. Dienas otrajā daļā visiem bija iespēja noklausīties Deivida Evansa (David Evans) lekciju “Sexual health take centre stage: intrapreneurship and innovation for sexual health learning and education”. Savukārt dienas beigās Erasmus koordinatori satikās, lai ar krūzi kafijas vai tējas neformālajā gaisotnē pārrunātu Starptautisko dienu notikumus un savus iespaidus, kā arī nākotnes plānus saistībā ar starptautiskās sadarbības attīstību.
Dienas ieguvumi: Pārtraukuma laikā beļģu studenti pastāstīja viesiem par veselīgu ēšanu un piedāvāja interaktīvu spēli, kuras laikā bija iespēja uzzināt, piemēram, kāda ir burkānu oriģinālā krāsa un kura diēta skaitās visveselīgākā. Vēl viens ieguvums: iespēja pastāstīt studentiem un partneriem ne tikai par Koledžu, bet arī par Latviju un Rīgu, kā arī iespēja iepazīt citu viesu valstis un viņu pārstāvēto izglītības iestāžu programmu klāstu.
Kopumā šīs Starptautiskās dienas bija informatīvas un labi organizētas, un dalība šajā pasākumā ir vērtīga pieredze, kuras rezultāts, cerams, būs jauni sadarbības līgumi un projekti.