SZŠ a VOŠZ Mladá Boleslav administrācijas pārstāvji iepazīst RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžu

SZŠ a VOŠZ Mladá Boleslav administrācijas pārstāvji iepazīst RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžu

Jau otro nedēļu, Erasmus+ projekta ietvaros, Latvijā viesojas studenti un pasniedzēji no “SZŠ a VOŠZ Mladá Boleslav” (Čehijas Republika).

Šonedēļ studenti un pasniedzēji apmeklē vairākus rehabilitācijas centrus, iepazīstot to specifiku un izmēģinot pieejamo aprīkojumu, kā arī viesojas RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžā.

Šodien Koledžu apmeklēja medicīnas skolas direktore Lucie Laurýnová un direktores vietniece Alena Kamenska. Skolas vadība iepazinās ar RSU SKMK direktori Ināru Upmali un viņas vietniecēm Sanitu Litiņu un Lindu Vensku, kā arī tikšanās laikā tika prezentētas abas izglītības iestādes – projektu koordinatore Irīna Rudenko pastāstīja viesiem par Koledžu, savukārt Lukáš Berndt pastāstīja par viņa pārstāvēto skolu. Vēlāk viesi no Čehijas kopā ar Irīnu Rudenko devās Koledžas ēku un tās mācību telpas.

Tai pašā laikā studenti no Čehijas pasniedzējas Ligijas Vucānes un Studējošo pašpārvaldes pārstāvja Jāņa Freiberga ("Ārstniecība", 2. studiju gads) vadībā piedalījās praktiskajās nodarbībās. Studenti varēja izmēģināt veikt punkciju asins pildītajā rokā, kā arī izmērīt spiedienu uz manekena. Studenti izspēlēja simulāciju uzdevumu, kurā bija iekļauta gan pacienta tehniska pacelšana, gan TA noteikšana, gan sistēmas uzlikšana, gan komunikācija pa telefonu. Pēc uzdevuma veikšanas sekoja pārrunas un situāciju analīze.

Ceturtdien SZŠ a VOŠZ Mladá Boleslav pārstāvji un studenti vēlreiz ieradīsies Koledžā, lai pārrunātu projekta rezultātus un saņemtu sertifikātus par dalību.