Par vakcināciju pret Covid-19

Par vakcināciju pret Covid-19

Physician filling the syringe with medicine from a vial, close up. Seasonal vaccination concept.

Veselības ministrijas Nacionālā veselības dienesta mājaslapā publicēta būtiska informācija saistībā ar vakcināciju pret Covid-19.

Covid-19 slimībai turpinoties vai pastiprinoties, rodas ļoti nozīmīga ekonomiskā ietekme, kuru var novērst, ja ir pieejama efektīva vakcinācijas stratēģija. Imunizācijas valsts padomes, Veselības ministrijas, Zāļu valsts aģentūras, Nacionālā veselības dienesta un Slimību profilakses un kontroles centra sadarbības rezultātā ir izstrādāts detalizēts vakcinācijas plāns un iedzīvotāju vakcinēšana tiks īstenota pakāpeniski, vairākos posmos.

Pirmajā posmā vakcīnas tiks nodrošināta medicīnas darbiniekiem – ārstniecības personām, ārstniecības atbalsta personām un personām, kam ir tiešs kontakts ar Covid-19 pacientiem, un Neatliekamā medicīniskā palīdzības dienesta darbiniekiem.

Nacionālais veselības dienests (NVD) sadarbībā ar Slimības profilakses un kontroles centru (SPKC) un Zāļu valsts aģentūru (ZVA) izveidojis karti ar Covid-19 vakcinācijas kabinetu adresēm un kontaktinformāciju, kurās tiek vakcinētas ārstniecības personas, ārstniecības atbalsta personas un darbinieki.

Plašāku informāciju lasiet: www.vmnvd.gov.lv