Erasmus+ studentu pieredzes stāsti - Lietuva

Diāna Dorofejeva

Es izvelējos piedalīties Erasmus prakses mobilitātē, jo gribēju iemācīties masēt. Pirmkārt, kad prakse notiek ārpus ierastās vides un viss laiks ir veltīts tikai masāžai, apmācība ir daudz efektīvāka. Otrkārt, vēlējos mācīties pie profesionāļiem, jo uzskatu, ka Lietuvas masieri ir zinoši šajā jomā.

Sadarbību ar Latvijas prakses koordinatorēm Madaru Blumbergu un Irīnu Rudenko novērtēju kā izcilu. Koordinatores visu paskaidroja, sniedza informāciju laikā un atbalstīja visa projekta garumā. Savukārt, uzņemošā institūcija ne vienmēr bija gatava ziņot, kur un kā notiks prakse. Tāpēc, braucot uz Kauņu, es nezināju, kur tieši notiks prakse un kur es dzīvošu. Es tā arī nesapratu, kurš man bija galvenais mentors Lietuvā, kurš būtu spējīgs atbildēt uz maniem jautājumiem par prakses norisi. Tomēr visas lietuviešu kolēģes bija atsaucīgas un draudzīgas.

Mani profesionālie ieguvumi no Erasmus prakses mobilitātes: es perfekti iemācījos veikt klasisko masāžu, masēju smagus pacientus pēc operācijām, bija pieredze poliklīnikā.

Mani personiskie ieguvumi no Erasmus prakses mobilitātes: iemācījos komunicēt ar dažādiem cilvēkiem – gan lietuviešiem, gan vāciešiem, gan krieviem, smagi slimiem, praktiski veseliem.

Spilgtākie iespaidi: visi Lietuvas masieri masē ļoti labi – gan sanatorijā, gan poliklīnikā. Viņi ir ļoti zinoši savā jomā un atvērti dialogam. Uzzinot, ka esmu no Latvijas, uzreiz uzsver, ka mēs ar viņiem esam “braļukas”. Visi lietuvieši, ar kuriem man bija saskarsme prakses laikā, bija fantastiski cilvēki!

Praktiski padomi studentiem, kuri apsver iespēju piedalīties Erasmus prakses mobilitātē: obligāti jābrauc. Bet vispirms jāuzzina, kur būs kojas. Kauņā tās nav īsti piemērotas adekvātai dzīvošanai. Varbūt laikus jāsameklē dzīvoklis, bet tas ir dārgi un neviens negrib to izīrēt uz mēnesi. Savukārt, prakse sanatorijā Egle Birštonosā ir ideāla vieta gan masēšanai gan dzīvošanai. Viss ir jauns un tīrs. Erasmus prakse sniedz arī iespēju ceļot brīvdienās – Polija ir blakus, kā arī ir ko paskatīties Lietuvā, piemēram, Kauņā!

Piezīme: Kauno Kolegija sadalīja manu praksi divās daļās: viens mēnesis sanatorijā pilsētā Birštonas, otrais mēnesis Kauņas ortopēdijas klīnikā. Tātad es guvu pieredzi, masējot klientus, gandrīz veselus pacientus, slimus pacientus, smagus pacientus. Pagājušajā gadā Erasmus studente gāja praksi pavisam citā vietā.

Nosūtošā augstskola – RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledža
Mobilitātes valsts – Lietuva, Kauno Kolegija
Periods - 2 mēneši
Studiju programma "Ārstnieciskā masāža"