RSU SKMK absolventu stāsti – Inese Virga (zobārsta asistente)

RSU SKMK absolventu stāsti – Inese Virga (zobārsta asistente)

Kā sokas mūsu koledžas studentiem pēc koledžas absolvēšanas? Turpinām iepazīstināt ar mūsu absolventiem!

Šoreiz iepazīstināsim ar zobārsta asistenti Inesi Virgu, kura koledžu absolvēja 2020. gadā. Inese ir arī koledžas seja vairākos video klipos par Zobārstniecības programmu - atsaucīga un komunikabla!

Inese stāsta:

Kļūt par zobārsta asistentu - nebija mans sapnis, man nebija jau kopš dzimšanas pārliecības, ko es gribu darīt un ar ko saistīt savu dzīvi, vienmēr apbrīnoju cilvēkus, kuri zina, kur vēlās studēt un par ko kļūt. Bet jau no bērna kājas zināju, ka vēlos palīdzēt cilvēkiem. Lielu lomu manā izvēlē nospēlēja mana ģimene. Guvu iespēju ieskatīties zobārstniecības kabinetā vēl pirms studiju uzsākšanas un sapratu - gribu būt higiēnists. Sāku meklēt, kas ir nepieciešams studijām, sapratu, ka sākumā jāizmācās par zobārsta asistentu, lai sasniegtu savu galējo mērķi. Pateicoties savas ģimenes atbalstam, iedrošinājumam un "zvaigznēm" attapos RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžā.

Man bija viegli komunicēt gan ar saviem kursa biedriem, pasniedzējiem - topošajiem kolēģiem, kā arī vadību. Klausoties lekcijas un pasniedzēju pieredzi, ļoti viegli bija uztvert informāciju, ja patīk tas ko Tu esi izvēlējies un ir mērķis, kuru vēlies sasniegt, esi gatavs ieguldīt spēkus, iegūt jaunas zināšanas , ieklausīties un saprast, tad ir viegli. Personīgi man visgrūtāk bija nomierināties pirms eksāmeniem, šķiet, ka visu zini, bet kad stāvi rindā un saproti, ka tūlīt, tūlīt būs jāiet iekšā un jāvelk eksāmena biļete, tad ir sajūta, ka no prāta viss izdzēšās momentāli.. Labi, ka tās bija tikai sajūtas.. /tagad par to var pasmaidīt/

Pašlaik strādāju zobārstniecības kabinetā Liepājā par zobārsta asistentu. Izlēmu, ka viens gads man ir nepieciešams, lai apgūtu šo profesiju pirms dodos tālāk, lai sajūtu vidi un tiešām saprotu, ka vēlos doties tālāk. Tagad man šī sajūta un pārliecība ir - varu augt un studēt tālāk.

Darbā es esmu zobārsta "extra" rokas, manos pienākumos ietilpst ļoti daudz punkti, daži no tiem: sagatavot visu nepieciešamo manipulācijai, asistēt ārstam manipulāciju laikā, savākt, dezinficēt un sagatavot visu nākamajam pacientam, informēt pacientus par pierakstu un par pieejamiem pakalpojumiem, noformēt ambulatoro karti, pierakstīt mutes dobuma stāvokli, koordinēt pacientu plūsmu, nodrošināt kabinetu ar nepieciešamo (materiāli, instrumenti, dezinfekcijas šķīdumi u.t.t.) , veikt zobu RTG, diagnostisko nospiedumu noņemšanu, varētu turpināt vēl un vēl.. Pienākumi ir un bez kāda no šiem punktiem zobārstniecības kabineta darbība var vienkārši apstāties, tāpēc zobārsta asistenta profesija ir ļoti svarīga!

Vislabāk manā darbā man patīk komunikācija ar pacientiem un sajūta, ka esi palīdzējis, esi izmainījis kādam cilvēkam dzīvi, uztveri par zobārsta apmeklējumu, iedrošinājis un atbrīvojis no bailēm. Pateicība, kuru saņemam no pacientiem ir visvērtīgākais, šī sajūta apstiprina, ka viss tiek darīts pareizi un dod spēku virzīties uz priekšu un ar prieku nākt uz darbu!

Dažreiz galvā ieskrien arī doma par zobārsta profesiju, bet šobrīd tomēr pieturos pie domas, ka apgūšu higiēnista profesiju!