RSU SKMK absolventu stāsti – Genādijs Rusanovs (neatliekamās medicīnas ārsta palīgs)

RSU SKMK absolventu stāsti – Genādijs Rusanovs (neatliekamās medicīnas ārsta palīgs)

Esam lepni dalīties ar koledžas absolventa Genādija Rusanova stāstu. Viņš absolvēja programmu "Ārstniecība", iegūstot kvalifikāciju neatliekamās medicīnas ārsta palīgs. 2020. gadā Genādijs tika apbalvots ar Atzinības krustu, kas tiek piešķirts par sevišķiem nopelniem valsts, sabiedriskajā, kultūras, zinātnes, sporta un izglītības darbā.

Genādija stāsts:

Darbs neatliekamajā medicīnā ir bijis mans sapnis jau kopš bērnības. Jau no pašas mazotnes manu uzmanību piesaistīja tādi populāri TV seriāli kā Emergency Room, Medicopter 117, kuros saistīja tas, ka ātri jāpieņem pārdomāti lēmumi, kas ietekmēs pacienta veselības stāvokli un tālāko atveseļošanos.

Pamatstudiju laikā, 1. kursā sāku strādāt NMPD par sanitāru. Man vienmēr bijusi tendence realizēt to, ko es vēlos, tāpēc, pabeidzot pamatstudijas, nebija šaubu par specializācijas izvēli. Uzreiz pēc pamatstudiju pabeigšanas, aizgāju mācīties neatliekamo medicīnu citā koledžā, taču pēc pusgada pametu studijas, jo gribēju nedaudz atpūsties, tā 2018. gada februārī, iestājos RSU SKMK, un ne mirkli nenožēloju savu izvēli. Ļoti labi pārdomāts mācību process un, manuprāt, izcili pasniedzēji- savas nozares profesionāļi. Visvieglākais mācību procesa laikā šķita mācības, jo pasniedzēji tik tiešām izskaidroja visu tā, ka nesaprast bija neiespējami. Personīgi man visgrūtākais bija kvalifikācijas darba rakstīšana, jo ilgstoši nemāku domāt par vienu jautājumu. Arī ārpus darba lēmumus pieņemu ātri, bieži vien pēc tam saskaroties ar sekām un to novēršanu. Bet arī kvalifikācijas darba rakstīšana beigu beigās aizgāja ļoti raiti, jo izvēlējos tēmu, kas mani interesē un motivēju sevi. Es ticu, ka, ja cilvēks sevi spēj motivēt, tad viss ir iespējams.

NMPD ārsta palīgam, strādājot kā brigādes vadītājam, jāprot ir viss. Bieži vien mēs izsaukumos braucam palīgā arī tiem pacientiem, kuriem neatliekamā palīdzība konkrētajā brīdī nemaz nav nepieciešama. Vienā izsaukumā nākas risināt sociāla rakstura problēmas, sniegt psiho-emocinālo atbalstu, tai pašā laikā nākamajā izsaukumā var būt smags CSN ar daudziem cietušajiem, kur pareizos lēmumus jāpieņem ātri un efektīvi. Tad, kad esi brigādes vadītājs, Tev pirmkārt jāsavācas pašam un jāsavāc sava komanda. Strādājot diennnakti, komanda kļūst par Tavu ģimeni, un, manuprāt, tas ir fantastisks laiks un sajūtas. Diennakts laikā sajūtas mainās no totālas eiforijas par izcili izpildīto izsaukumu līdz dziļam emocionālam tukšumam, kad pēc 10. izsaukuma esi piekusis, bet darbs jāturpina. Neatkarīgi no tā, kā Tu jūties iekšēji, pie pacienta Tev vienmēr jābūt mierīgam un jāiedvešs pacientam miers. Jo, kad pacients izsauc brigādi, Tu esi viņa šī brīža vienīgā cerība, atvieglot ciešanas, palīdzēt. Manuprāt, tāda iespēja ir visa pasaules zelta vērta. Darbs neatliekamajā medicīnā sniedz tādu pieredzi, kādu nekur citur nevarēs iegūt. Darbs norūda emocionāli un jebkura dzīves situācija šķiet viegli atrisināma. Vislielāko gandarījumu man darbā sniedz tas, ka es zinu kā un varu palīdzēt cilvēkiem praktiski jebkurā dzīves situācijā.

2020. gada 11. novembrī uzzināju, ka esmu apbalvots ar Valsts apbalvojumu-atzinības krustu*. Protams, pirmās 10 minūtes man bija prieks un saviļņojums, bet pēc tam, analizējot kāpēc es to dabūju, sapratu, ka pateicoties tām kvalitātēm, ko sevī esmu izkopis gan apgūstot ārsta palīga profesiju, gan strādājot Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā. Tās kvalitātes ir mērķtiecīgums, drosme uzdrīkstēties, atbildība par saviem lēmumiem, cilvēkmīlestība un līdzjūtība.

*Ar Atzinības krustu apbalvo par izcilu Tēvijas mīlestību un par sevišķiem nopelniem valsts, sabiedriskajā, kultūras, zinātnes, sporta un izglītības darbā. Par nopelniem uzskatāma uzticīga un uzcītīga kalpošana valsts vai pašvaldības dienestā, priekšzīmīga un godīga darba izpilde, ikviena sabiedriska kalpošana, tautas gara, pašdarbības un saimniecisko spēku attīstīšana. (https://www.president.lv/lv/valsts-apbalvojumi/atzinibas-krusts)