RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledža piedalās Erasmus+ jubilejas pasākumā

RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledža piedalās Erasmus+ jubilejas pasākumā

Atzīmējot Erasmus+ programmas 35 gadu jubileju, piektdien, 16. septembrī, Kalnciema kvartālā, Rīgā notika svētku pasākums, kurā piedalījās arī RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžas Starptautiskās sadarbības speciāliste Anna Darafeja.

Erasmus+ izglītojamajiem un mācībspēkiem sniedz iespēju iegūt jaunas zināšanas un starptautisku pieredzi, studējot kādā no partneru augstskolām vai dodoties praksē uz ārvalstu uzņēmumiem.

Kopš 2009. gada Erasmus+ piedāvātās iespējas izmantojuši 158 RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžas studenti. Savukārt RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžu par galamērķi izvēlējās 78 ārvalstu studenti.

Anna Darafeja, RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžas starptautiskās sadarbības speciāliste:

Erasmus+ ir unikāla pieredze, kas dod iespēju gan studentiem, gan mācībspēkiem būt citā vidē un novērtēt, kādas kvalitātes pašam jau ir un ko vēl cilvēks vēlētos  pilnveidot sevī. Tas palīdz paskatīties uz savu dzīvi no cita skatu punkta un koncentrēties uz savu mērķu sasniegšanu.  Erasmus+ palīdz mums kļūt par izglītotu, attīstītu un nobriedušu sabiedrību, izturēties ar cieņu un sapratni pret saviem līdzcilvēkiem un ar jaunu iedvesmu pildīt savus darba pienākumus un iesaistīties mācībās, kas ir īpaši svarīgi RSU SKMK studentiem un darbiniekiem. Vēlu katram uzdrīkstēties doties uz citu valsti, būt atvērtam, mācīties no citu kultūru cilvēkiem, prast pielāgoties, paplašināt savu redzes loku, mainīt domāšanas veidu un nebaidīties ieskatīties sevī.”

Zane Gailīte, Valsts izglītības attīstības aģentūras Erasmus+ programmas departamenta direktore:

“Mēs visi kopā esam redzējuši un piedzīvojuši, kā Erasmus+ programma šo gadu laikā ir augusi un attīstījusies, kļuvusi vēl iekļaujošāka un pieejamāka, paverot iespējas arvien jauniem dalībniekiem un sadarbības veidiem! Mums visiem ir svarīgas Erasmus+ programmā ietvertās Eiropas Savienības vērtības – brīvība, cieņa, demokrātija, līdztiesība un citas, tāpēc aicinām svinēt šo nozīmīgo jubileju kopā ar mums!”

Foto: RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžas Starptautiskās sadarbības speciāliste Anna Darafeja piedalās Erasmus+ 35 gadu jubilejas pasākumā.