Pieredzes apmaiņa Portugālē

Pieredzes apmaiņa Portugālē

Grēta Laizāne

Erasmus mobilitātē piedalos pirmo reizi. Piedalos tāpēc, ka tā ir lieliska iespēja iegūt jaunu pieredzi un zināšanas, iemācīties kaut ko jaunu, iepazīt jaunu valsti, tās kultūru un sabiedrību, kā arī dalīties savā pieredzē un zināšanās Latvijā ar kolēģiem.

Sadarbība gan ar nosūtošo, gan uzņemošo institūciju noritēja bez problēmām gan pirms, gan pēc mobilitātes un arī tās laikā. Uzņemošā institūcija bija ļoti jauka un pretimnākoša. Visu nepieciešamo informāciju saņēmu un man labprāt tika palīdzēts, kā arī uz visiem jautājumiem tika sniegtas atbildes.

No prakses esmu ieguvusi vērtīgu pieredzi un zināšanas ķirurģijas nodaļā un operāciju zālē, kuras man noteikti noderēs arī turpmāk. Man ir bijusi iespēja strādāt un atrasties citā darba vidē, kolektīvā un sabiedrībā, kā arī man bija iespēja pielietot savas angļu valodas zināšanas, kuras arī ir uzlabojušās šīs prakses periodā. Prakses pirmajās dienās bija grūti pierast pie jaunās vides, svešvalodas, savstarpējās komunikācijas ar kolektīvu un pacientiem, bet laika gaitā jau aptuveni sapratu pacientus un kolektīvu, jutos brīvāka, iemācījos pāris frāzes portugāļu valodā un pielietoju tās. Esmu ļoti pateicīga kolektīvam un pacientiem, kuri bija iejūtīgi, saprotoši un mēģināja ar mani sarunāties angļu valodā, kaut gan viņiem tas sagādāja grūtības, jo tā nav viņu dzimtā valoda.

Ļoti novērtēju to, ka māsas, ar kurām visu laiku strādāju kopā, ļāva un uzticēja man pildīt visus māsas pienākumus, bija ieinteresētas dalīties ar mani savā pieredzē un zināšanās. Māsas labprāt man palīdzēja, atbildēja uz visiem nesaprotamiem jautājumiem, atradās man blakus un palīdzēja komunikācijā ar pacientiem. Pozitīvismu no personāla un pacientiem izjutu ik uz soļa un katru dienu uz praksi gāju ar prieku.

Personīgie ieguvumi ir praktisko iemaņu un valodas uzlabošana, jaunas valsts un kultūras iepazīšana.

“Viana do Castelo” mani apbūra ar savu skaistumu, satriecošiem skatiem un saulrietiem. Kā arī bija ļoti silti un saulaini laikapstākļi, kas deva iespēju doties uz pludmali. Ja būs iespēja, nākotnē noteikti aizbraukšu uz turieni vēlreiz.

Visiem iesaku nebaidīties, izkāpt no savas komforta zonas un noteikti piedalīties Erasmus mobilitātē. Jūs to nenožēlosiet, tā ir fantastiska iespēja iegūt jaunu pieredzi, zināšanas un iepazīt valsti, tās kultūru.

Esmu ļoti pateicīga un priecīga, ka man tika dota tāda iespēja! Nākamgad labprāt vēlreiz dotos Erasmus mobilitātē.

25 gadi
Nosūtošā augstskola – RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledža
Mobilitātes valsts – Portugāle, Viana do Castelo
Periods - 2 mēneši
Studiju programma "Māszinības"