Erasmus+ pieredzes stāts par vienreizēju pieredzi Grieķijā

Erasmus+ pieredzes stāts par vienreizēju pieredzi Grieķijā

Poļina Kļuškina

Erasmus prakses mobilitātē nolēmu piedalīties ar cerību, ka tā man palīdzēs gan personiskajā, gan karjeras izaugsmē. Viens no galvenajiem kritērijiem bija paplašināt savas zināšanas medmāsas darbā, iemācīties kaut ko jaunu medicīnas pakalpojumu jomā, kā arī paskatīties uz pašsaprotamām un pazīstamām lietām ar “grieķu acīm”.

Sadarbība ar mūsu koledžu gan pirms, gan pēc mobilitātes bija ļoti apmierinoša, visi jautājumi risinājās ļoti ātri, ko nevar pateikt par uzņemošo institūciju. Informācija bija ļoti nepilnīga, tāpēc lielāko daļu jautājumu bija jānoskaidro no trešā kursa meitenēm, kuras pavadīja savu praksi Grieķijā pirms mums, kā arī no viesnīcas un slimnīcas personāla. Studentu kartes, kuras dod atlaidi dažādiem transporta veidiem un muzeju apmeklēšanai, mēs tā arī nesagaidījām, bet tajā pašā laikā bija arī daudz pozitīvu brīžu, piemēram, labi organizēts, bezmaksas un garšīgs ēdiens, kā arī slimnīcas medicīnas personāls bija ļoti uzmanīgs un izpalīdzīgs pret mums, praktikantēm.

No profesionālā viedokļa es uzzināju alternatīvus variantus tām lietām, pie kurām es pieradu Latvijas slimnīcās. Darbs ķirurģijas nodaļā bija ļoti interesants. It īpaši mani pārsteidza operāciju bloks. Mums bija lieliska iespēja novērot ķirurgu un māsu darbu operāciju laikā.

No personiskiem ieguvumiem gribu atzīmēt to, ka esmu uzlabojusi savas angļu valodas prasmes un zīmju valodu, komunicējot ar pacientiem, kuri neprot angļu valodu. Divu mēnešu laikā es kļuvu patstāvīgāka un atbildīgāka, uzzināju daudz ko par Grieķijas kultūru un tradīcijām.

Paši spilgtākie momenti, dzīvojot Grieķijā, bija patstāvīgi ceļojumi pa Peloponesu. Divu mēnešu laikā mums izdevās apmeklēt pārsteidzoši pasakainas vietas un satikt ceļotājus no citām tālajām valstīm, piemēram, Austrālijas un ASV.

Tas, ko varu ieteikt studentiem, kuri vēlas doties uz Grieķiju, ir iemācīties dažas frāzes grieķu valodā, jo daudzi pacienti ir gados veci un nesaprot angļu valodu. Kā arī, ja Erasmus prakses mobilitāte ir plānota maijā un jūnijā, ir jārēķinās ar to, ka tur būs ļoti karsti.

Neskatoties uz dažiem mīnusiem, kopējais iespaids no prakses Greķijā ir vienkārši lielisks, un es ar lielāko prieku arī nākamgad piedalīšos Erasmus prakses mobilitātē.

Nosūtošā augstskola – RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledža
Mobilitātes valsts – Grieķija, Sparta
Periods - 2 mēneši
Studiju programma "Māszinības"