Koledžas studenti piedalās vērienīgās mācībās lidostā “Rīga”

Koledžas studenti piedalās vērienīgās mācībās lidostā “Rīga”

Vakar, 28. novembrī RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžas studenti piedalījās starptautiskās lidostas "Rīga" ārkārtas situāciju mācībās.

Mācībās tika pārbaudīti lidostas dienestu, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Valsts policijas, aviokompāniju “airBaltic” un “Smartlynx” sadarbības mehānismi, reaģējot uz ārkārtas situāciju lidostā, kad gaisa kuģu sadursmes rezultātā ir cietuši un gājuši bojā pasažieri. Mācībās bija iesaistītas arī Austrumu klīniskā universitātes slimnīca un Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca. Mācību scenārijs paredzēja imitēt divu gaisa kuģu sadursmi ar cietušajiem un bojāgājušajiem. Mācībās bija iesaistīti 190 statisti - Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadeti un Latvijas Universitātes P.Stradiņa medicīnas koledžas, Rīgas Stradiņa universitātes Sarkanā Krusta medicīnas koledžas un Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas studenti. Mācību ietvaros tika izspēlēta ne tikai operatīvo dienestu rīcība, veicot glābšanas darbus negadījuma vietā lidlaukā, bet arī incidentā iesaistīto pasažieru aprūpe lidostas terminālī, kā arī darbs ar “cietušo” un “bojāgājušo” pasažieru piederīgajiem un sagaidītājiem.

Paldies visiem 37 studentiem, kuri pārstāvēja mūsu Koledžu un piedalījās šajās mācībās! Paldies par izturību un sadarbību!