Koledžas studenti dosies RSU Veselības ekspresī uz Aizkraukli

Koledžas studenti dosies RSU Veselības ekspresī uz Aizkraukli

Piektdien, 18. oktobrī, maršrutā Rīga – Aizkraukle – Rīga kursēs Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) un AS Pasažieru vilciens nodrošinātais RSU Veselības ekspresis.

Šajā reisā, kas Rīgas Centrālo staciju atstās plkst. 9.50, RSU un RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžas studenti pasažieriem piedāvās veikt vienkāršas pārbaudes: izmērīt asinsspiedienu, noteikt ķermeņa masas indeksu, stresa un miegainības līmeni. Tā kā ik gadus oktobrī pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā senioru diena, arī RSU Veselības ekspresī senioriem tiks pievērsta īpaša uzmanība – topošie mediķi un veselības aprūpes speciālisti piedāvās veikt veselības testus un informēs, kā dzīvot veselīgi.

RSU piedāvātais veselības aprūpes studiju klāsts aptver ne tikai klasisko izglītību medicīnā un māszinībās, bet arī tādas aktuālas, starpdisciplināras studiju programmas kā sabiedrības veselība vai veselības psiholoģija. Šoreiz RSU Veselības ekspresī pirmo reizi piedalīsies veselības psiholoģijas maģistranti, kas pasažieriem sniegs informāciju par to, kā labāk pielāgoties izmaiņām izziņas procesos, emocijās un uzvedībā senioru vecumā. “Tāpat kā citviet Eiropā, arī Latvijā mūsdienās pieaug senioru skaits, tāpēc arvien aktuālāks kļūst jautājums, kā veselīgi un cieņpilni sagaidīt un pavadīt vecumdienas – cik svarīgi ir pareizi rūpēties par veselību, laikus apmeklēt ārstus un būt fiziski aktīviem,” uzsver RSU Rehabilitācijas fakultātes dekāne asociētā profesore Signe Tomsone, kura Latvijā koordinē projekta SHARE gaitu. SHARE ir Eiropas mēroga pētījums par veselību, novecošanu un pensionēšanos 27 Eiropas valstīs. “Pētījums atklāj, ka plaši izplatīta un ne vienmēr pietiekami atpazīta problēma vecāka gadu gājuma cilvēku vidū ir depresija, kurai ir dažādi sociāli ekonomiskie iemesli. Palielinoties vecumam, pieaug arī dažādu citu slimību riski un samazinās pašu senioru veselības pašvērtējums. Ir svarīgi stāstīt senioriem, kā sagatavoties fiziskajām un emocionālajām pārmaiņām, un informēt, kā palīdzēt sev un kur meklēt palīdzību.”

“Viena no mūsu uzņēmuma pamatvērtībām ir pasažieru drošība – ne tikai piesardzība tiešā dzelzceļa tuvumā, bet arī drošības sajūta par veselību un dzīvību ilgtermiņā. RSU Veselības ekspresis ir lieliska iespēja mūsu vilcienu pasažieriem stiprināt šo drošības sajūtu, jo jaunie mediķi šajos reisos gan atbild uz individuāliem jautājumiem, gan veic veselības pārbaudes,” saka AS Pasažieru vilciens valdes priekšsēdētājs Rodžers Jānis Grigulis.

18. oktobrī RSU Veselības ekspresis dosies no Rīgas Centrālās stacijas uz Aizkraukli plkst. 9.50 (vilciena Nr.808) un atpakaļceļā uz Rīgu dosies no Aizkraukles plkst. 11.46 (vilciena Nr.6223).