Jauniešu demokrātijas projektu inkubators

Jauniešu demokrātijas projektu inkubators

Demokrātijai nav jābūt garlaicīgai un abstraktai! Tā neslēpjas tikai Briselē, demokrātiskās valsts institūcijās un politologu diskusijās. Tā var būt it visur. Ja vien paši to vēlamies saskatīt, veidot un aktīvi iesaistāmies!

Programmas „Jaunatne darbībā” ietvaros norisināsies apmācības jauniešu demokrātijas projektu veidotājiem trīs posmos – divi apmācību posmi un starpposms ar praktisku uzdevumu.

1. posms (23.-26.augusts Rāmavas muižā, Ķekavas pagastā): apmācības, kurās būs iespēja uzzināt vairāk par jauniešu demokrātijas projektiem, to būtību un ideju, kā arī demokrātiju un aktīvu līdzdalību. Dalībniekiem būs iespēja apspriest pirmās idejas par to, kādas ar jauniešu demokrātiju un līdzdalību saistītas aktivitātes viņi vēlētos realizēt.

2. posms (septembris-oktobris-novembris): vietēja līmeņa aktivitāšu plānošana un īstenošana sadarbībā ar vietējiem un starptautiskiem partneriem.

3. posms (22.-25.novembris viesu namā „Debesu bļoda”, Ogresgalā): otrajā posmā gūtās pieredzes izvērtēšana – veiksmes stāsti un izaicinājumi kā mācīšanās iespēja. Darbs pie konkrētu jauniešu demokrātijas projektu izstrādes radošā un atbalstošā gaisotnē, vēršot uzmanību projekta formālajiem un kvalitātes kritērijiem.

Dalībnieku profils:

  • Motivēti jaunatnes lietu speciālisti un jaunatnes darbinieki, ārpusklases darba organizatori skolās, jauniešu organizāciju pārstāvji un aktīvi jaunieši, kas vēlas uzņemties iniciatīvu un veidot vietēja mēroga aktivitātes un jauniešu demokrātijas projektus programmas „Jaunate darbībā” ietvaros;
  • Dalībniekiem jāspēj piedalīties visos trīs apmācību posmos;
  • Ir vēlama iepriekšēja pieredze neformālajā izglītībā, programmā „Jaunatne darbībā” un/vai projektu vadībā;
  • „Idejas aizmetnis” vietējā mēroga pasākumiem vai jauniešu demokrātijas projektiem piesakoties apmācībām, tiks uzskatīts par priekšrocību.

Sīkāka informācija par jauniešu demokrātijas projektiem JSPA mājaslapā www.jaunatne.gov.lv > Programma Jaunatne darbībā > Jauniešu demokrātijas projekti.

Pieteikšanās, aizpildot pieteikuma anketu līdz 2012.gada 23.jūlijam.

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā:

Jauniešu demokrātijas projektu koordinatore

agnese.lorence@jaunatne.gov.lv,

tālr. 67358064