Erasmus+ mobilitātes pieredze Francijā

Erasmus+ mobilitātes pieredze Francijā

Dianna Akmentiņa

2018. gadā, laika periodā no 13. maija līdz 10. jūlijam es piedalījos Erasmus+ pieredzes apmaiņas programmā, kuru pavadīju Francijā, pilsētā Lansa (Lens). Praksē gāju Centre Hospital de Lens, Endokrinoloģijas nodaļā.

Apmaiņas programmā nolēmu piedalīties, jo vēlējos iegūt jaunu pieredzi, redzēt jaunas lietas, redzēt, kā veselības aprūpe notiek citā valstī. Franciju es izvēlējos, jo pagājušajā gadā Koledžas Starptautiskajā nedēļā ieguvu lielisku iespaidu par valsti un vēlējos uzzināt vairāk, kas sekmēja manu vēlmi izzināt Franciju, tās kultūru un dzīvi tajā.

Neraugoties uz valodas barjeru, ar kuru saskāros gan praksē, gan ikdienā (francūži tikai nedaudz runā angliski, un es nerunāju franciski), sadarbība noritēja izcili. Visu, ko nesapratām, tulkojām, ko nevarēja iztulkot, centāmies parādīt ar interneta palīdzību vai praktiski parādot dzīvē. Ja radās, kādi jautājumi vai nepieciešamība, visi vienmēr centās palīdzēt, reizēm palīdzēja pat pacienti. Personāls bija neizsakāmi draudzīgs un pozitīvs, Francijā cilvēki vispār ir ļoti pozitīvi, bieži joko.

Par milzīgu ieguvumu es uzskatu, ka esmu tikusi pie ģimenes citā valstī, viņi pat nevēlējas mani laist atpakaļ uz Latviju un teica, lai mana ģimene brauc dzīvot uz Franciju. Ģimene nebija vienīgais ieguvums. Es redzēju, ka var būt savādāk. Veselības sistēma Francijā ļoti atšķiras no sistēmas Latvijā. Viņi tiešām domā par cilvēku, nevis par to, kā slimnīcai ietaupīt. Viņi ir centušies atvieglot slimnīcas darbinieku ikdienu.

Par spilgtākajiem iespaidiem varu atkārtoti minēt cilvēku pozitīvismu, liekas, ka tu būtu aizbraucis uz citu planētu, nevis citu valsti. Noteikti paliks atmiņā arī māsas un pacienta savstarpējā cieņa un komunikācija, bet tas nav novērojams tikai starp māsu un pacientu, bet arī starp visu slimnīcas personālu - ārsti, māsas, sanitāri un kurjeri, šeit visi ir vienlīdzīgi un sanitāri arī piedalās ārstu sapulcēs.

Citiem studentiem varu ieteikt pirms braukšanas pamācīties tās valsts valodu, uz kuru dodaties, bet nebūs liela bēda, ja to nedarīsiet, jo tagad ir modernās tehnoloģijas, ar kuru palīdzību var lieliski tikt galā. Galvenais ir ļauties piedzīvojumam, uzdrošināties, ieraudzīt un piedzīvot ko jaunu!

Nosūtošā augstskola – RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledža
Mobilitātes valsts – Francija, Lansa
Periods - 2 mēneši
Studiju programma "Māszinības"