Erasmus+ mobilitāte saulainajā Portugālē

Erasmus+ mobilitāte saulainajā Portugālē

Olga Šušerte

Erasmus mobilitātē piedalos pirmo reizi. No 13. maija līdz 10. jūlijam es devos praksē uz Portugāli, Viana do Castelo. Praksē gāju slimnīcā “Hospital de Santa Luzia” ķirurģijas nodaļā. Apmaiņas programmā izvēlējos piedalīties, jo tā ir lieliska iespēja ne tikai iemācīties kaut ko jaunu, iegūt jaunas zināšanas, bet arī iepazīt Portugāli, tās tradīcijas, kultūru, kā arī iepazīties ar jauniem cilvēkiem.

Sadarbība ar nosūtošo un uzņemošo institūciju noritēja ļoti labi, neskatoties uz to, ka portugāļi ļoti maz runā angliski un es portugāļu valodu nesaprotu vispār, tas netraucēja mums komunicēt un saprast vienam otru.

No prakses esmu ieguvusi jaunas zināšanas. Piemēram, kā pielāgoties svešā vidē un kolektīvā, uzlaboju savas angļu valodas zināšanas un iemācījos dažus vārdus portugāļu valodā, kas man atviegloja praksi slimnīcā. Man bija lieliska iespēja vienu nedēļu pavadīt ambulatorās ķirurģijas nodaļā, kur es redzēju dažāda veida operācijas, kā uzklāj sterilo galdiņu, kā notiek viss operācijas process.

Vienu no spilgtākajiem iespaidiem uz mani atstāja cilvēki, kas dzīvo Portugālē. Viņi ir ļoti pozitīvi, laipni un atsaucīgi (t.s. medicīnas personāls). Ja man bija nepieciešama palīdzība vai padoms, māsa man neatteica un pat, ja viņa nesaprata angļu valodu, viņa man rādīja ar žestiem, un mēs viena otru sapratām. Pacienti ir ļoti komunikabli, saprotoši un viņiem nebija bail man iedot, piemēram, savu roku, lai es varētu veikt i/v sistēmu. Vēlos atzīmēt arī to, ka ārsti ir ļoti laipni pret māsām un sanitāriem. Bija ļoti patīkami redzēt, kā viņi komunicē sava starpā.

Visiem studentiem iesaku obligāti piedalīties Erasmus+ mobilitātē, jo tā ir ne tikai jauka iespēja iepazīt citu valsti un tās kultūru, bet arī iegūt jaunas zināšanas un pieredzi medicīnas jomā, kā arī ļoti labi un jauki pavadīt laiku ārpus slimnīcas, piemēram, aizbraukt uz citām pilsētām, aiziet uz pludmali un citām vietām.

Nosūtošā augstskola – RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledža
Mobilitātes valsts – Portugāle, Viana do Castelo
Periods - 2 mēneši
Studiju programma "Māszinības"