Docētāju pieredzes apmaiņā uz Somiju

Docētāju pieredzes apmaiņā uz Somiju

Madara Blumberga

RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžas lektore un simulētās vides metodiķe

"Sveiki, es esmu simulētās vides metodiķe un lektore RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžā. Mani sauc Madara Blumberga. Septembra mēnesī man tika dota iespēja doties pieredzes apmaiņā uz Koledžas sadarbības universitāti Somijā. Laurea University of Applied Sciences ir universitāte Helsinku rajonā, kas nodrošina māsu izglītību bakalaura līmenī.

Erasmus+ personāla un docēšanas apmaiņa ir lieliska iespēja pilnveidot savu pieredzi, pārrunāt idejas un rast jaunus risinājumus kopā ar kolēģiem no partneriestādēm. Man patīk doties pie kolēģiem, kuri strādā ar studentiem un, līdzīgi kā es, vada nodarbības un pilnveido aktivitātes, kas saistītas ar simulēto vidi. Tas paplašina redzesloku un, atgriežoties no apmaiņas, man vienmēr ir idejas, kā pilnveidot studiju procesu Koledžā. Apmaiņas laikā vadīju nodarbību Laurea universitātes māszinību studentiem par pediatrisku pacientu izglītošanu un spēļu terapijas izmantošanu pediatrijā. Četru dienu laikā man bija iespēja piedalīties kopā ar kolēģiem simulētās vides nodarbībās un apskatīt četras Laurea universitātes novietnes. Šī man nebija pirmā pieredzes apmaiņa, tas man vienmēr ir patīkams process. Ja kāds šķērslis gadās, nepieciešams sazināties ar atbildīgajām personām un viss tiks atrisināts, jo jebkuras grūtības ir pārvaramas.

Pieredze bija ļoti pozitīva, aktivitāšu programma bija labi plānota un visas aktivitātes apmaiņas laikā izpildīju.

RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžā pēc apmaiņas prezentēju redzēto un plānojam ieviest dažas izmaiņas un pilnveidot studiju procesu. Pati personīgi jūtu lielu pārliecību par jau paveikto ceļu Koledžā un plānoju to turpināt pilnveidot. Ar kolēģiem sadarbību turpināsim projektu ietvaros.

Noteikti iesaku pirms pieteikšanās apmaiņai pārdomāt, kādus mērķus vēlies sasniegt, kādas aktivitātes vēlies veikt, tad to būs vieglāk īstenot. Svarīgi ir būt atvērtam un domāt plaši, saskatīt iespējas tur, kur tas nekad nav šķitis iespējams. Vēl arī iesaku paust savu pieredzi un dalīties ar to, ko tu jau dari un zini, jo bieži vien tas ir kas jauns kolēģiem partneriestādē."

Nosūtošā augstskola – RSU Sarkanā Krusta Medicīnas Koledža
Mobilitātes valsts – Somija, Laurea University of Applied Sciences
Personāla mobilitāte no 09.09.2019. līdz 13.09.2019.