Aizvadītas vieslekcijas “Pacientu drošība”

Aizvadītas vieslekcijas “Pacientu drošība”

Pirmdiena un otrdiena RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžā tika pavadīta, aktualizējot pacientu drošības jautājumus un veselības aprūpes darbinieku lomu tajā.

Pirmdien un otrdien koledžā viesojās ārsts Vjačeslavs Gorovenko, kurš dalījās savā pieredzē pacientu drošības jautājumos. Studenti tika iepazīstināti ar Anglijas un NHS (Nacionālā veselības dienests Anglijā) vēsturi, darbību un pacientu drošības attīstību. Vjačeslavs Gorovenko demonstrēja dokumentus un tehniskos līdzekļus, kuri paaugstina pacientu drošības līmeni, komunikācijas rīkus, pārbaudes sarakstus (check lists), drošības adatas un citus. Neatliekamās medicīniskās palīdzības ārstu palīgu studiju programmas studentiem bija arī iespēja noklausīties NMPD Medicīniskās kvalifikācijas un mācību centra vadītājas Dzintras Jakubaņecas lekciju "NMPD ziņošanas sistēma", kas ir svarīgs rīks pacientu drošības uzlabošanā. Savukārt māsa un RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžas lektore Madara Blumberga iesaistīja klausītājus grupu darbā un aktīvā diskusijā par pacientu kļūdu stāstiem un iespējām no tiem mācīties.

Otrdien Neatliekamās medicīniskās palīdzības ārstu palīgu studiju programmas studenti piedalījās darbnīcās un analizēja neatliekamās palīdzības sniegšanu pediatriskiem un pieaugušajiem pacientiem. Pediatrijas pacientu neatliekamās palīdzības darbnīcu vadīja ārsts Jurijs Bormotovs savukārt pieaugušo atdzīvināšanas darbnīcu vadīja Viktors un Vjačeslavs Gorovenko un Jānis Oļehnovičs.

Paldies visiem lektoriem un viesiem!

Droša pacienta aprūpe un ārstniecība sākas ar labi izglītotiem un apmācītiem profesionāļiem, kas ir viens no koledžas mērķiem!