Starptautiskās nedēļas ietvaros 14. maijā koledžā notika Lekciju diena, kurā akcents tika likts uz komunikāciju veselības aprūpē.
Pēc koledžas direktores Ināras Upmales ievadvārdiem Starptautiskās nedēļas pasākumiem sekoja komunikācijas speciālista Ivara Svilāna iedvesmojošā uzruna par komunikācijas izaicinājumiem pārmaiņu pilnajā pasaulē. Galvenie akcenti - Trust. Attention. Clarity jeb uzticēšanās, uzmanība un skaidrība. Saprotot to, topošajiem veselības aizsardzības speciālistiem ir lielas iespējas tikt sadzirdētiem gan no pacientu, gan arī no sabiedrības puses.
Jau vairāk kā 10 gadus Latvijā (un ne tikai) veiksmīgi darbojas projekts "Dakteris Klauns", kuras pārstāvji dodas uz slimnīcām, lai psiholoģiski palīdzētu bērniem, atvieglojot viņu ikdienu, kamēr tie atrodas slimnīcā. Savā uzrunā projekta koordinatore Marianna Milovska dalījās pārdomās par projekta virzību, izaicinājumiem un komandas veidošanu.
Uztura speciāliste un komunikācijas entuziaste Ksenija Andrijanova savu lekciju veltīja sociālajiem tīkliem, īpaši izceļot Tiktok, kuri šobrīd veido lielu konkurenci speciālistiem veselības aprūpes jautājumu jomā. Cik uzticama ir šāda informācija, kā pārbaudīt autora un viņa sniegtās informācijas uzticamību - tie ir daži jautājumi, kas katram jāņem vērā, izmantojot šo informāciju vai runājot ar pacientiem, kuri uzticas šādai informācijai.
Pēc neliela pārtraukuma sekoja diskusija, kura bija veltīta komunikācijas kļūdām - kā tās rodas, kā no tām izvairīties, kā tās labot? Ar piemēriem no savas prakses dalījās koledžas docētāji Renāte Teterovska, Ritvars Ziedonis, kā arī Ksenija Andrijanova un RSU MITC Simulācijā balstītas izglītības vadītāja Madara Blumberga, kas ikdienā strādā arī kā medicīnas māsa. Diskusiju paneļa moderators Ivars Svilāns apkopojot diskusijā izskanējušos piemērus, atkal atgriezās pie dienas sākumā izskanējušiem principiem - vienkāršība skaidrojumos, atvērtie jautājumi un pacienta uzklausīšana, stresa mazināšanas paņēmieni uc. Diskusijas dalībnieki vienojās, ka ir vēl virkne komunikāciju ietekmējošo aspektu, kas būtu atsevišķas diskusijas vērti (piemēram, tiesiskā aizsardzība, starpkultūru un valodu atšķirības, sabiedrības novecošanās).
Lekciju dienas izskaņā vieslektore Mariana Fernandes no Portugāles savā runā par izaicinājumiem komunikācijā ar pacientiem bez kultūru, valodu atšķirībām minēja arī zemo sapratnes līmeni veselības jautājumos, kas rada papildu izaicinājumus speciālistiem - ka komunicēt ar pacientiem bez sarežģītiem terminiem un procesu skaidrojumiem, lai sasniegtu sekmīgu gala rezultātu.
15. maijā notiek darbnīcu dienas, kad 5 darbnīcās tiks izspēlētas dažādas ar komunikāciju veselības aprūpē saistītas situācijas.